Amerikan mutfaklar

Mutfaklar, bir ev yaşamının en önemli olan noktasıdır. Bütün gününü, neredeyse mutfakta geçiren kadınlar, kullanışlı ve güzel bir ortam yaratmak isterler. Bazı evlerde ayrı olan mutfaklar, bazı evlerde salonun içindedir. Bu mutfaklara Amerikan mutfak, yani açık mutfak denilmektedir.

Bir Amerikan mutfağınız varsa, daima düzenli ve tertipli olmalısınız. Mutfağın dağınıklığı, salonda bir düzensizlik yaratabilir ve üstelik, koku sorunu çok olacağından kuvvetli bir havalandırmanız olmalıdır. Açık mutfaklardaki bu rahatsız edici etkiyi, dekorasyonda kullanacağınız birkaç ufak püf noktası ile çözebilirsiniz. Örneğin, mutfak ve salon arasına bir ada ya da set yaptırabilirsiniz. Böylelikle salon ve mutfağı bir nebze birbirinden ayırabilir, bu adayı sandalyeler ile mutfak masası gibi kullanabilirsiniz. Mutfağınızın görüntüsünü bozmaktan hiç korkmayın. Kullanacağınız ada mutfak kapak renkleri ile tam zıt renklerde veya yakın tonlarda olabilir. Mesela, kahverengi dolaplı bir mutfağa parlak beyaz bir ada koyabilir ve daha dikkat çekici bir etki yaratabilirsiniz. Gri, siyah, mor gibi hoş ve şık etki veren renk de olabilir. Salon renklerinizle uyumlu bir ada yaptırarak ta mutfağı salondan tam olarak ayırabilirsiniz. Bu, tam bir dekorasyon hilesidir ve göz mutfağı ayrı bir alan olarak algılayacaktır.  Üstelik, bu uygulama ile yenilendiğinizi de hissedebilirsiniz. Adanızın alt kısmına yerleştireceğiniz çatal, kaşık ve tabaklıklar ile mutfakta bir ergonomi yaratabilirsiniz. Fazlalıkları toplayan veya yemek yenilen yerde olan ihtiyaçları, anında çözen bir mutfak sizi rahatlatacaktır. Son dönemin modası olan kahve takımları ve şık cam objeler ile adınızın üstünü süsleyebilir, şık bir dekorasyon etkisi yaratabilirsiniz. Eğer ada yaptırma masrafına girmek istemiyorsanız, hoş ve etkileyici paravanlar kullanabilirsiniz. Şu an, piyasada çok farklı malzemelerden üretilen şık paravanlar bulabilirsiniz. Bambu, ferforje, ahşap, kumaş gibi bir sürü seçenek arasından, size en çok uyan malzemeyi seçmeli ve kullanmalısınız. Eğer klasik bir salonunuz varsa, Arap etkisi taşıyan paravanları size öneririz. Üstü sedef işli ve ahşaptan yapılan bu paravanlarla, dekorasyonda kaliteli bir etki yaratabilirsiniz. Modern salonlarda kullanılan, bambu ve ferforje paravanlar ile de rahat bir dekorasyon tarzı yaratılabilmektedir. Üstelik, üzerlerine ekleyeceğiniz spot ışıklar ile salonun odak noktasını buraya çekebilirsiniz.

Amerikan mutfaklarda çözüm yaratmak ve mutfakla salonu birbirinden ayırmak için, size birkaç öneri yaptık. İstenilirse, uygulanabilecek bu çözümler için, mutfağınızın büyüklüğü ve vermek istediğiniz etki önemlidir.

Amerikan mutfaklar adlı resim galerisi

Facebookta Paylaş tweet-it

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Dekorasyonun ritmini yakalamanın önemini biliyor ve sizinle paylaşıyoruz. Bu günden itibaren, dekorasyon konusunda her detayı paylaşarak,sizin iç ritminizi yakalamaya çalışacağız

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>