Antre düzenleme nasıl olmalıdır?

Evlerin giriş kısımları dekorasyon açısından çok önemlidir. Dostlarınızı ve sizi karşılayan bu alan, evin gösterişini ve ilk görüşü yansıttığından iyi dekore edilmelidir.

Evinizin giriş kısmına ışık katmak ve karanlıkta olan alanları aydınlatmak için ayna kullanabilirsiniz. Antrelerde, portmanto ve ayakkabılık kullanılmaktadır. Kalın çerçeveli bir ayna, portmanto üstüne montajlanarak genişlik hissi verilebilir. Şık bir dresuar kullanarak, üstüne parçalı aynalar asabilir ve dresuarın etkisini kuvvetlendirebilirsiniz. Dresuarlar, ev girişlerine biraz İngiliz birazda provence stili etkisi verirler. Özellikle koyu boyanmış duvarlarda, mat ya da parlak lake dresuarlar kaliteli bir etkiyi beraberinde getirir. Dresuar üstüne uygulayacağınız, şık bir abajur, beyaz çerçeveli resimler veya şamdanlar, kapı girişinde harikulade etkiler verecektir. Antre duvarında boydan boya uygulanabilen şık bir sticker uygulaması ise, şaşırtıcı ve hoş bir hava yaratabilir. Bu, hareket halinde bir tren ya da bir Marlyn Monreo stickerı olabilir. Bunun dışında biliyoruz ki, koyu renklerin hakimiyetinde dekorasyon trendleri başlamıştır. Koyu renkler ile onların zıttı olan renklerin bir arada kullanılması, bu sıralar dekorasyonda çok sık uygulanmaktadır. Antre yani girişlerde uygulayacağınız koyu mavi veya lacivert bir boya, ya da duvar kağıdı önüne beyaz lake boyalı raf uygulaması yapabilirsiniz. Hatta bu raf, kırmızı, açık yeşil, dore tonlarında olabilir. Bu raflara yerleşen resimler, renkli mumlar, tütsüler ile dekorasyonda şaşırtıcı bir etki oluşabilir. Antreden uzanan hol boyunca bu etkiyi kullanabilirsiniz.  Holün bir duvarını lacivert, karşı duvarı beyaz boyayarak bir derinlik etkisi yaratabilirsiniz. Böylelikle hol, antre ile birleşerek uzun ve geniş duracaktır. Hatta, son dönem çıkan cam sarkıt avizeler ile antrede ışıltı oluşturabilirsiniz. Cam objeler daima ışığı yansıtırlar ve kırarlar. Özellikle, kırmızı gibi renkli bir sarkıt camlı avize, sarı ışığı kırarak lacivert veya mavi renklerde rengarenk ışık yansımaları oluşturacaktır. Bu da, ev girişinde konukları karşılarken ihtişamlı bir parlaklık oluşturacaktır.

Antre dekorasyonunda uygulayabileceğiniz farklı şekiller sayesinde, ilk izlenimde gereken etkiyi yaratırsınız. Bu etki sizin hakkınızda bilgi verdiği gibi, evin tamamına yayılmaktadır. Bu nedenle antre dekorasyonu çok önemlidir.

Antre düzenleme nasıl olmalıdır? adlı resim galerisi

Facebookta Paylaş tweet-it

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Dekorasyonun ritmini yakalamanın önemini biliyor ve sizinle paylaşıyoruz. Bu günden itibaren, dekorasyon konusunda her detayı paylaşarak,sizin iç ritminizi yakalamaya çalışacağız

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>