İngiliz tarzı dekorasyon nasıl uygulanır?

İngiliz tarzı dekorasyon, doğal ve sıcak tonların hakimiyetinde olan ahşap mobilyalar ile yapılmaktadır. Çiçek desenli kumaşlar, koltuklarda sıklıkla görülmektedir. Desenli duvar kağıtları, şömineler ile romantik bir hava yaratan bu dekorasyon türü, İngiliz asaletini ve kibarlığını yansıtmaktadır. Bu tarz dekorasyon uygulaması yapmak istiyorsanız, evinizde bulunan mobilyalar ile karıştırabilir ve uyumu yakalayabilirsiniz.

Düğmeli kanepeler, berjerler bu tarzın klasik mobilyalarıdır. Rahat ve konforlu koltuklarla, ince patineli veya normal ahşap mobilyalar bir arada kullanılabilir. Aksesuarlarda seramik desenli tabaklar, bu tarzın olmazsa olmazıdır. Şömineniz varsa, üstünde bu dekoratif tabaklar kullanılabilir. Antikaları anımsatan eski mobilyalar dikkat çekmektedir. Eski sandalyeler veya eski kapılar, sıklıkla bu dekorasyonda kullanılmaktadır. Toprak tonları, yeşil, pembe, beyaz ve mavi pastel tonlarda kullanılır. Ağırlık ahşap kullanıldığından kahverengi tonları baskındır ve bunu çiçekli desenli berjerler hafifletmektedir. Duvarlarda kullanılan beyaz renk ile de etki yumuşatılabilir. Mutfaklarda ahşap mutfak dolapları, parke zeminler, sarkıt klasik avizeler ve açık tonlar hakimdir. Mutfak tezgahında duran klasik İngiliz çay takımları ve ağırlıklı beyaz renkleriyle, İngiliz tarzı dekorasyon etkisi kuvvetle hissedilir. Banyolarda, hasır şirin sepetler, ahşap banyo dolapları ve beyaz bir dekorasyon hakimdir. Şık ve klasik aralığında duran çerçeveli aynalar ile etki tamamlanmaktadır.

İngiliz tarzı dekorasyon uygulaması yapmak istiyorsanız, evinizin tamamını bu tarza çevirmenize gerek yoktur. Genelde bu dekorasyon türü, İngiliz kır evlerinin dekorasyonudur. Bu nedenle ufak esinlenmeler ve köşeler ile harika bir etki yaratabilir, bu tarzı evinize katabilirsiniz. Tüm ahşap mobilyaların kullanılabildiği bu stilde, antika eşyalar dikkat çekici bir hava yaratmaktadır.

İngiliz tarzı dekorasyon nasıl uygulanır? adlı resim galerisi

Facebookta Paylaş tweet-it

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Dekorasyonun ritmini yakalamanın önemini biliyor ve sizinle paylaşıyoruz. Bu günden itibaren, dekorasyon konusunda her detayı paylaşarak,sizin iç ritminizi yakalamaya çalışacağız

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>