Mor ile dekorasyonda canlılık

Mor renk, dekorasyonda son yıllarda çok tercih edilen bir renk olmaya başlamıştır. Verimliliğin ve zenginliğin rengi olan mor yatak odalarından banyolara ve mutfaklara kadar kullanılmaktadır. Evinizi mor ile dekore etmek istiyorsanız, birkaç dekorasyon önerisi verelim istedik.

Mor renk ile uyum içinde olan tonlar gri, sarı, lila, pembe ve mavilerdir. Bu renklerin karması veya birinin olduğu dekorasyon, çok elit ve dinlendirici olmaktadır. Mor renk ile dekorasyon uygulamasına karar verdiyseniz, koltuklarda, perdelerde ve aksesuarların tamamında kullanırsanız odayı boğarsınız, bu nedenle diğer renklerle harmanlamak en iyi kullanım şeklidir. Örneğin, sadece mor koltuklar kullanabilir, yastıkları yeşil ve duvarları mavi yapabilirsiniz. Üstelik duvarlarda sarı renk obje kullanarak,  mor rengin açılmasına ve ortama ferahlık vermesine olanak sağlayabilirsiniz. Yatak odanızda mor kullanmak istiyorsanız, sakın morun tonları ile oynamayın. Bu, oda içinde eşyaların kaybolmasına ve zayıf bir dekorasyon etkisine sebebiyet verecektir. Bunun yerine, duvarları gri bir duvar kağıdı ile kaplayabilir ve yatak örtüleriyle perdeleri mor seçebilirsiniz. Yatağınızın üstüne yerleştireceğiniz yastıklar sarı tonları olabilir. Böylelikle, mor rengi daha ön plana alabilirsiniz. Veya tam tersi duvarları mor boyayarak, yatak örtülerini yeşil ya da mavi, perdeleri de bu tona uyumlu yapabilirsiniz. Mor renge, aksesuarlarda en yakışan ton gümüş tonlarıdır. Mor bir dekorasyon içinde, kullanacağınız gümüş tonlarında mumluklar, objeler daima kaliteli bir hava yaratmanızı sağlayacak ve morun zenginliğini ortaya çıkaracaktır. Koyu bir çingene pembesi, lila ve mor uyumunu da yakalayabilirsiniz. Bu tonlar arası geçiş, ortam hatlarını yumuşatır. Bu nedenle, mor boyalı duvarları olan bir odada, yerde pembe bir halı, koltuklarda krem tonları ve lila, pembe yastıklar ile ortam, yumuşak ve göze hoş görünür hale getirilebilir.

Mor renk, feng shui’ye göre evlere zenginlik ve yaratıcılık getirmektedir. Fakat en büyük dekorasyon yanlışı olan, tüm objeleri ve mobilyaları mora çevirmeyin. Her şeyiyle mor olan bir oda, sizi melankoliye sokabilir ve gözünüzü rahatsız edebilir. Diğer renkler ile kombinleyerek canlı bir etki vermeye çalışın.

Mor ile dekorasyonda canlılık adlı resim galerisi

Facebookta Paylaş tweet-it

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Dekorasyonun ritmini yakalamanın önemini biliyor ve sizinle paylaşıyoruz. Bu günden itibaren, dekorasyon konusunda her detayı paylaşarak,sizin iç ritminizi yakalamaya çalışacağız

Yorumlar

  • Ahmed Ceferi diyor ki:

    Perde ve duvar kağıdı için Soru

    Sevgili Efendim,
    Bana katalog gönderin lütfen. Çok teşekkür ederim.
    Ahmet Ceferi

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>