Paravanlarla evinize şıklık katın

Eski dönemlerden bu yana, evlerde kullanılan paravanlar sayesinde kaliteli bir şıklık yaratılmaktadır. Son dönemin modası olan Vintage stil, Hint stili ve Zen stilinde sıklıkla kullanılan paravanlar, hassas tasarımları ile banyodan, mutfağa ve salonlara kadar girdiler. Üstelik, son yıllarda iç mimarlar tarafından çok da beğeniliyorlar, çünkü çeşit ve form olarak tasarımları en üst seviyededir.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile tasarımcılar, yarattıkları her formu yapabiliyorlar. Ahşap, ferforje, cam ve diğer malzemelerden üretilen farklı tasarımlar bizi bizden alıyor. Üstelik, farklı malzemeler ile yaratılan bu objeler evlerimize değer katıyor. Paravanlarda, özellikle dikkat çekici olan formlar ağaçlardan, dallardan yapılan modeller. Bambu dallarının bir araya getirilmesi ile oluşanlar, kurumuş kalın ağaç gövdeleri ile oluşan modeller, çok dikkat çekici bir etki yaratıyor. Salonlarda, oturma alanı ile yemek masasını ayrı iki yer yapan bu büyük paravanlarda led ışıklandırmalar, mumluklar ve seramik objeler ile harekete canlılık ekleniyor. Cam teknolojisinin ilerlemesi ve cam atölyelerinin kurulması ile ortaya çıkan cam paravanlar ise, tek başına bile bir sanat harikası gibi duruyor. Özellikle, son yıllarda evlerde bir köşe gibi kullanılan bu cam paravanların yanında kurumuş çiçekler, ipekli örtüler ve Vintage abajurlar ile etkileyici köşeler yaratılıyor. Açık bir mutfağınız varsa, salonla mutfak arasında kullanılan bu aksesuarlar ile alanlar, birbirinden şık bir şekilde ayrılıyor. Yatak odanızda Vintage tarz bir etki yaratmak isterseniz, eskinin paravanlarını kullanabilirsiniz. Üzeri işlemeli veya ferforjeden ipek kumaş sarılı beyaz bir paravan ile yatak odanızdaki Vintage etkisini sağlamlaştırabilir, hatta bu paravanları yatak başlığı olarak da kullanabilirsiniz. Banyolarda romantik bir atmosfer yaratmak için, ahşap veya ferforje paravanlar kullanabilir, mumlar ile görselliği arttırabilirsiniz.

Dekorasyonda paravan, daima etkiyi kuvvetlendirir. Evinizdeki tarza uygun seçim yapabildiğiniz gibi, son yılların modası olan farklı formları bir arada da kullanabilirsiniz. Çok klasik mobilyalar ile modern bir tarz paravan uyum sağlayabilir. Önemli olan, paravanlarla dekorasyonda tamamlanma etkisini verebilmenizdir.

Paravanlarla evinize şıklık katın adlı resim galerisi

Facebookta Paylaş tweet-it

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Dekorasyonun ritmini yakalamanın önemini biliyor ve sizinle paylaşıyoruz. Bu günden itibaren, dekorasyon konusunda her detayı paylaşarak,sizin iç ritminizi yakalamaya çalışacağız

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>